POLECANY POST

CYRK LEWANDOWSKI RELACJA Z WIDOWISKA 2024

STREFA CYRKOWYCH FANÓW

Jesteś miłośnikiem sztuki cyrkowej albo w skrócie cyrkowym Fanem? Jeśli tak to zapraszam! Jeżeli nie to poznaj osoby, które kochają sztukę cyrkową, jest to dla nich pasja a nawet życie!

Witaj! Ten dział na blogu Magiczny Świat Cyrku jest stworzony specjalnie dla Ciebie. Fanów cyrkowych w Polsce czy w Europie nie jest tak dużo jak fanów Rolling Stones czy wokalistki Cleo. Mimo to trochę nas jest i łączy nas wspólna pasja a nawet miłość do cyrku. Niejednokrotnie pisałem i powtarzałem, że mój blog jest dla wszystkich, którzy chociaż troszeczkę interesują się najwspanialszą sztuką na świecie, która bawi, zadziwia, łączy pokolenia i ludzi na całym świecie od ponad 250 lat- sztuką cyrkową. Od ponad 7 miesięcy w głowie miałem pomysł o stworzenie działu, który będą tworzyć fani cyrkowi. 

Drodzy czytelnicy, szanowni Fani Cyrku dział: "FAN ZONE- Strefa Fanów Cyrkowych" jest dla Was! Zachęcam do wysyłania zdjęć z wizyt w cyrku, zdjęć kolekcji pamiątek cyrkowych, Wasze fotografie z innymi fanami czy artystami cyrkowymi. Oprócz zdjęć każdy może wysłać swoje wspomnienie z pierwszej wizyty w cyrku, zabawną przygodę związaną z cyrkiem, spektakl, który zrobił największe wrażenie, relacje ze spotkań z artystami i wszystkie wspomnienia, które dla was są cenne i oczywiście dotyczą cyrku. 
Nie musicie się wstydzić, każdy jest fanem i mamy wspólną pasję. Niektórzy od dwóch lat lub krócej inni nawet kilkadziesiąt lat. Znam wielu z Was i zapewniam, że każdy ma wspaniałe wspomnienia i nie raz nawet trochę zazdrościłem. Mimo to nie chodzi mi o rywalizację kto gdzie był, ile razy w jakimś cyrku czy ma ogromną kolekcję. Najważniejsze jest, to, że mamy jakieś zainteresowania i łączy nas wspólna pasja. Każdego w innym stopniu, bo nikt nie jest taki sam jak drugi człowiek. Dzielenie się wspólną pasją czy to cyrk czy kulinaria a nawet zbieranie ulotek sklepów to coś wspaniałego i cennego!

Poznajmy się, łączy nas cyrk!


Kilka folderów z mojej kolekcji



Ciekawa historia cyrkowej pasji Patrycji która, kocha cyrk a każda wizyta w cyrku wywołuje u niej uroczy uśmiech 😀  Cyrki przyjadą nawet do Hrubieszowa, wiedząc, że mieszka tam taka miłośniczka sztuki cyrkowej

Moja przygoda z cyrkiem zaczęła się 9 października 2009 r., w tym dniu do Hrubieszowa zawitał Cyrk Arena. Poszłam do niego z tatą, miałam wtedy 6 lat. Zachwyciło mnie wiele: klimat, całe cyrkowe miasteczko, piękne zwierzęta, ale też ciężka praca, jaką muszą wykonać artyści, żeby stworzyć niepowtarzalny numer. Wprawdzie nie za każdym razem, jak cyrk był w moim mieście szłam na spektakl, składało się na to trochę czynników, ale od 20 czerwca 2016 r. jestem na każdym widowisku w mieście, a nawet coraz częściej zdarza mi się wyjeżdżać na program do innej miejscowości. Fascynuje mnie też to, że dzięki tak wspaniałej sztuce mogę się rozwijać na wiele sposobów- np. pomagać w reklamie, kolekcjonować materiały reklamowe, pamiątki, robić zdjęcia podczas spektakli, czy poznawać osobiście ludzi cyrku- ma to dla mnie wielkie znaczenie. Wprawdzie nigdy nie byłam w cyrku za granicą- ale wszystko przede mną, i wierzę, że uda mi się także spełnić swoje jeszcze jedno cyrkowe marzenie- 2 już mi się udało, i to w jednym roku. Od zawsze kochałam oglądać numery napowietrzne, ale lubię także ekwilibrystykę oraz pokazy zwierząt. Cyrk to dla mnie nie tylko pasja, to także najprawdziwsza sztuka, niezwykłe emocje- od wzruszenia po euforię, ale też magia, którą za każdym razem, jak wchodzę pod namiot, odkrywam na nowo.

 Kilka fotek z cyrkowych wizyt Patrycji oraz jej kolekcji





Kilka fotografii Maksymiliana Górski  fana cyrkowego z najwyższej półki. Kocha cyrk i żyje cyrkiem oraz dzieli się pasją z innymi!



Trochę pamiątek cyrkowych z kolekcji Maksa.












Cyrk Olimpia 1999
Cyrk Olimpia 1999(autor Wojtek Strzelczyk)

Cyrk Korona 2001 i 2004( autor Wojtek Strzelczyk)






Jak Większość z fanów cyrkowych Szymon Konieczny od dziecka uwielbia cyrk, niżej kilka fotografii z dzieciństwa






                                                    Kącik z częścią kolekcji Pawła Armatysa